Köpek Maması Karşılaştırma

Woofy Mama Mı? Brit Care Mi? Daha İyidir?

Köpeklerin bakımları aslında görüldüğü kadar kolay değildir. Çünkü bu sevimli hayvanlar ile özel olarak ilgilenmeniz ve sorumluluklarını almanız düzenli olarak dışarı çıkartmanız gerekmektedir. Mama konusu da tabi ki ayrıca önemli bir konudur. Çünkü köpeğinizin kendini dinamik hissetmesi mama ile de alakalı bir durum olduğu için herhangi bir mama almak yerine kaliteli ve besin değeri yüksek bir mama satın almanız çok daha doğru olacaktır. Köpeğinizin severek yiyeceği bir mama almanız en doğrusu olacaktır. Bu iki mama hakkında bazı araştırmalar yaptık ve sizlere bunun bilgisini vereceğiz. İki mama da aslında birbirlerinden çok bariz farkları olmasa da hangisini alacağınızın tercihini bu yazımızdan sonra yapabilirsiniz.

Woofy Mamanın Özellikleri Nelerdir?

Bu mamanın içeriğine bakacak olursak işlenmiş yağ, buğday, şeker pancarı, mısır gibi tahıl ürünleri bulunmaktadır. Bu şekilde bakarsanız bir mamanın içinde tahıl ürünlerinin çok fazla olması besin değerini düşüren bir durumdur. Bu nedenle bu mamayı sevimli dostunuza daha çok farklı bir mamanın yanında ek olarak ara öğün olarak ya da yavru ise verebilirsiniz. Eğer köpeğinizin mama seçmek gibi bir özelliği yoksa tabi ki bu mamayı tercih edebilirsiniz ama mamanın kalite açısından çok yüksek bir beklentide olmamanızı öneriyoruz. Mama alırken içeriğine dikkat etmeli ve bu konuda araştırma yaparak bilgi sahibi olmalısınız.

Brit Care Mamasının Özellikleri Nelerdir?

Köpeklerin severek yedikleri bir mama olarak sizlere almanız için önereceğimiz bir mamadır. Sindirimi kolay olan bağışıklık sistemini güçlendiren bu mama ile birlikte köpeğiniz kendisini çok daha enerjik hissedecek. Bu mamanın sevimli dostlarınız için kuzulu, geyikli, somonlu ve daha birçok farklı içerikte olanları vardır. Her çeşidini severek yiyeceğinden emin olabilirsiniz. Yukarıda bahsettiğimiz gibi bir mamanın içerisinde tahıl oranının çok fazla olması mamanın kalitesini düşüren bir özelliktir. Bu mamada tahıl oranı düşüktür. Bu nedenle tercih edeceğiniz mamalar arasında yerini alabilir. Karşılaştırma yapacak olursanız bu mamayı seçmeniz daha avantajlı olacaktır. Hem maddi anlamda hem de köpeğinizin sağlığını düşünecek olursanız Brit Care köpek mamasını seçmenizi tavsiye ediyoruz. Köpeklerin sağlığı ile yedikleri mamanın besin değerinin iyi olması ilgili bir durumdur.

 

Tecrübelerinizi hayvan severler ile paylaşmak ister misiniz?

Bir Yorumda Siz Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir