Köpek Maması Karşılaştırma

Trendline Köpek Maması Mı? Golosi Mi?

Köpek bakımı bilgi gerektiren ve dikkatli davranılması gereken bir durumdur. Bu nedenle evcil dostunuzun sağlıklı yaşaması ve sorunsuz bir şekilde gelişimini tamamlayıp uzun süre size eşlik edebilmesi için beslenmesine özen göstermeniz gerekir. Köpek mamaları içerik bakımından kalitelendirilir. Bir mamanın sağlığa faydalı olması için et ürünleri bakımından zengin olmalıdır. Köpeklerin günlük beslenmesi ve gelişmesi için almaları gereken doğal protein et ürünlerinde yer alır. Aynı zamanda vitamin ve mineral bakımından yeterli oranlara sahip olmalıdır. Trendline köpek maması içerik olarak bu söylenen kriterlere kısmen uygun bir mamadır. Oldukça kaliteli olmasa da tercih edilebilir nitelikler taşır. İçerisinde işlenmiş hayvansal proteinleri yer almaktadır. Ortalama kalitede bir mamadır. Her yerde rahatlıkla bulabilmeniz mümkündür. Fiyat aralığına bakıldığında birçok benzer fiyat bandındaki üründen daha fazla kullanılmaktadır. Golosi markası ile kıyaslandığında birçok kullanıcı tarafından tercih edilen Trendline markası olmuştur.

Golosi Markasının Tercih Edilmeme Nedenleri

Golosi markası ülkemizde pek çok kişi tarafından bilinen ve sık tercih edilen bir mama değildir. Ancak tavsiye üzerine kullanılmaya başlanan ya da genellikle herhangi bir bilgi sahibi olmayan insanlar tarafından bilgi edinmek amacıyla merak edilen köpek mamasıdır. Biz de sizler için genel bir araştırma yaparak Golosi köpek mamalarını inceledik.  Bu marka İtalya’da üretilerek ülkemize ve diğer ülkelere gönderilmektedir. İçerisinde et yan ürünleri vardır. Bu ürünler köpekler tarafından sindirilmesi zordur. Ayrıca tahıl çeşitleri fazla olduğu için sağlıklı gelişim için kaliteli mama grubu içerisinde yer almaz. Genellikle sokak köpeklerinin beslenmesi için sık tercih edilen düşük bütçeli bir kuru mamadır.

Mama Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Köpeğiniz için en sağlıklı mamayı tercih etmek istiyorsanız besin içerikleri, tahıl oranları, besin katkı maddeleri gibi unsurlara özen göstermeniz tavsiye edilmektedir. Köpeğinizin ırkına, yaşına ve yaşamsal koşullarına bağlı olarak özel formüle edilen mama gruplarından almak her zaman için daha faydalıdır. Aksi takdirde böbrek, kalp, sindirim sistemi rahatsızlıkları meydana gelebilmektedir. Mamaları fiyatına göre değerlendirmek de yanlıştır. İçeriğindeki kalitesiz besinlere ve az miktardaki et oranına rağmen fiyat bakımından pahalı mamalar da piyasada yer almaktadır. Bu sebeple içerik kontrolü yapmanız her zaman için doğru kararı vermenizi sağlar.

Tecrübelerinizi hayvan severler ile paylaşmak ister misiniz?

Bir Yorumda Siz Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir