Markasına Göre Köpek Maması

Royal Canin Yorkshire Terrier Junior Yavru Köpek Maması Nasıl?

Köpek maması alırken birçok özelliğinde içeriğine dikkat etmeniz gerektiği gibi aynı zamanda köpeğinizin yaşına da dikkat ederek seçim yapmalısınız. Çünkü belli bir yaşı geçmiş olan köpeklere yavru köpek maması alırsanız doymadığını siz de fark edeceksiniz. Bunun için dikkatli seçim yapmalı ve köpeğiniz için en uygun mamayı seçmelisiniz. Royal Canin mamalar arasında kalitesini ispatlamış ve köpeklerin en severek yediği marka olarak adını duyurmuştur. Bu mama da yavru köpekleriniz için özel olarak formüle edilmiştir. Severek yiyecek ve sağlıklı gelişimine de katkıda bulunacaktır. 10 aylık köpeklere kadar bu mamayı verebilirsiniz. İçeriği sayesinde tüyleri korunmuş olacak ve bu mamayı tüketmeye başladıktan sonra tüylerinde bir parlaklık olacaktır.

Mamanın İçeriği Çok Güçlü

Mamanın içeriğindeki formüller sayesinde sindirim sistemine katkıda bulunacak ve köpeğinizin bu anlamda da rahat olmasını sağlayacaktır. Dengeli bir bağırsak florası oluşumuna da bu mamanın katkıda bulunuyor olması tercih etmenizde önemli sebeplerden biridir. Mamanın içeriğinde kalsiyum oranının da yüksek olması sevimli köpeğinizin dişlerinde tartar oluşumunun da önüne geçmiş olacaktır. Birçok vitamin ve sindirilebilir besinlerin olması köpeğinizin sağlıklı bir şekilde büyümesinde etkili olacaktır. Köpeğinizin yaşı boyu kilosu ya da özel bir durumunun olup olmaması mama alırken dikkat edilmesi gereken bir konudur. Bu yavru köpek mamalarını yetişkin köpeklere veremezsiniz. Bu mamayı dilerseniz internet üzerinden de kolay bir şekilde alabilir ve kapınıza kadar gelmesini sağlayabilirsiniz.

Mama Seçiminde Dikkatli Olun

Mama alırken dikkat edilmesi gereken konular üzerinde yoğunlaştığınızda doğru seçim yapmanız çok muhtemeldir. Mamanın içeriği sağlıklı bir gelişim için çok önemlidir. Hayvanların uzun ömürlü olmalarında beslenme şekillerinin de önemli olduğunu düşündüğümüzde mama alırken kalitesine dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz. Köpekler mama konusunda seçici değillerdir. Fakat Royal Canin kalitesini ispatlamış bir mama olarak tüm köpeklerin seveceği bir mamadır. Bunun için tercihiniz bu mamadan yana olduğunda köpeğiniz de oldukça sevinecektir. Köpeklerin kas gelişimleri önemlidir. Ayrıca oyun oynamayı ve sürekli hareket halinde olmayı da sevdiklerinden dolayı yedikleri mamanın onlara enerji veriyor olması çok önemlidir. Bu nedenle Mama alırken köpeğinizin tüm özel durumlarını da düşünmeniz gerekmektedir.

Tecrübelerinizi hayvan severler ile paylaşmak ister misiniz?

Bir Yorumda Siz Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir