Köpek Maması Karşılaştırma

Reflex Mi? Acana Mı? Hangi Köpek Maması Daha İyi?

Köpekleriniz ile olan bağınızın çok kuvvetli olduğunu tahmin edebiliyoruz. Özellikle de yavru iken onu sahiplenmiş ve sonrasında onu siz büyüttü iseniz bağınız çok daha kuvvetli olacaktır. Sahiplenilen hayvanların sorumluluklarının fazla olduğunu biliyorsunuz. Mama konusu da bunlardan biridir. Çünkü beslenme şekilleri hayvanların ortalama ömürleri üzerinde oldukça etkilidir. Bu nedenle sizler sahipleri olarak besin değeri yüksek ve kaliteli mamaları seçmek durumundasınız. Köpekler mama konusunda çok fazla seçici olmasalar da tabi ki gelişimine olumlu katkıları olacak olan bir mama seçmeniz önemli bir durumdur. Reflex ve Acana mamaları arasında eğer kararsız kaldıysanız bu iki mamanın da aslında besin değeri olarak birbirinden çok farklı olmadığını bildirmek isteriz.

Reflex Köpek Mamasının Özellikleri

Bu mamanın içerik bakımından birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Tabi ki et oranının yüksekliğine göre fiyatında da değişiklik olmaktadır. Kuzu etlisi dana etlisi somonlusu en fazla tercih edilen çeşitleridir. Köpeğinize 15 ya da 20 kiloluk mamalardan satın alırsanız maddi anlamda çok daha avantajlı olacaksınız. Köpekler çok fazla mama tükettikleri için büyük paketler hem sizin hem de onun için çok daha iyi olacaktır. Bu mamada yüksek aktivite yapan köpekler için de çeşit bulunmaktadır. Köpeğinizin gerekli enerji ihtiyacını karşılayan kendisini çok daha iyi ve sağlıklı hissettirecek içerikler ile harmanlanmıştır. Köpeğinizin bağışıklık sistemini güçlendiren formülleri içerisinde barındırır. Bağırsak fonksiyonlarını geliştirir. Sindirimi kolaylaştırır.

Acana Köpek Mamasının Özellikleri

Acana köpek maması çok fazla satılan ve köpeklerin de çok severek yedikleri mamalardandır. Et oranının yüksek olması bir mamayı hayvana sevdiren en önemli özelliktir. Bu mamanın içeriğinde %55 oranında et vardır. Bu da köpeklerin severek yemesini sağlamaktadır. Türkiye’nin en iyi mamalarından biri olduğunu söyleyebiliriz. Doğal bir şekilde üretilmiş ve içinde hiçbir katkı maddesi bulunmayan bir mama olduğu için gönül rahatlığı ile köpeğinize verebileceğiniz bir mamadır. İçinde tahıl yerine meyve ve sebze takviyesinin bulunması mamayı daha sağlıklı bir hale sokmaktadır. Bu iki mama arasında Acananın kalitesinin daha yüksek olduğunu fakat fiyatının diğerine oranla biraz daha fazla olduğunu söyleyebiliriz. Yazımızdan faydalanarak istediğiniz gibi tercih yapabilirsiniz.

Tecrübelerinizi hayvan severler ile paylaşmak ister misiniz?

Bir Yorumda Siz Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir