Köpek Maması Karşılaştırma

Orijen Mi? Pro Choice Mama Mı? Daha İyidir?

Köpekler sizin en sadık dostunuz olmaya aday ve bir o kadar da sevimli hayvanlardır. Evcil hayvanlar içinde en fazla beslenen hayvanlardan biri olan bu sevimli dostların mama konusunda da en iyi mamayı yemeleri tabi ki sahibi olarak sizi de mutlu edecektir. Mama konusunda karar veremiyor olmanız çok fazla seçenek olmasından kaynaklanmaktadır. Mama alırken köpeklerinizin özel durumlarını da göz önünde bulundurmalısınız. Bir mamada aranan özelliklerin birçoğunu bu iki mamada bulabileceksin iz. Aslında içerik olarak çok fazla farkları olmamasına rağmen fiyat konusunda aralarında fark bulunmaktadır. Bu farklılıkları da göz önünde bulundurarak seçimini yapmanız gerekmektedir. Bir mamada tahıl oranının yüksek olması köpekleriniz için sağlıklı bir durum değildir. Bu nedenle tahıl oranının düşük olduğu mamalarda seçim yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Orijen Mamayı Köpekleriniz Sevecek

Mama konusunda seçim yapmakta zorlanıyorsanız size Orijen mamanın oldukça sağlıklı ve köpeğinizin de seveceği bir mama olduğunu söyleyebiliriz. Köpekleri oldukça enerjik hayvanlardır. Yedikleri mamanın enerjilerini arttırması da önemli bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır. Kas gelişimleri de önemli olduğu için bu mama onların kaslarını kuvvetlendirecek ve kendilerini çok daha güçlü hissetmelerini sağlayacaktır. Bu mama ile birlikte köpeğinizin iştahı artacak. Tüyleri canlanacak ve çok daha sağlıklı olduğu belli olacak. Sindirimi de kolay olan bu mama sayesinde köpeğiniz mide sorunu yaşamayacak. Bu mamanın birçok farklı içeriği vardır. Köpeğinizin hangisini seveceğini anlamanız için küçük paketlerden seçim yapabilir ve en sevdiği çeşide yönelebilirsiniz.

Pro Choice Mamayı Tanıyalım

Bu mamanın adını belki diğer çeşitler kadar duymamış olabilirsiniz. Bu mama kalite açısından orta kalitelidir. Bakıldığında kalite bakımından çok daha kaliteli olanlarının da bulunduğunu söyleyebiliriz. Fiyat konusunda da bu mamanın uygun oluşu tercih edilmesini sağlamıştır. Mama alırken içeriğine dikkat etmeli ve sevimli dostunuz için en uygun olanı tercih etmelisiniz. Köpeğiniz eğer uzun zamandır aynı mamayı yiyorsa onu başka bir mamaya alıştırmanız için yavaş yavaş vermeli ve birden diğer mamasını kesmemelisiniz. Zaten köpekler mama konusunda seçici davranmadıkları için özellikle et oranı yüksek bir mama seçerseniz çok daha büyük bir iştah ile yiyeceğinden emin olabilirsiniz.

Tecrübelerinizi hayvan severler ile paylaşmak ister misiniz?

Bir Yorumda Siz Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir