Köpek Maması Karşılaştırma

Orijen Mi? Golosi Mi? Hangi Köpek Maması Daha İyi?

Köpek maması konusunda dikkatli davranmalı ve özellikle de yeni bir köpek sahiplendi iseniz mamalar hakkında araştırma yapmalısınız. Köpeğinizi bir mamaya alıştırdığınızda bu konuda çok daha rahat edeceksiniz. Birçok farklı mama çeşidi ve markası bulunmaktadır. Köpeklerin mama konusunda çok hassas ve seçici olmamaları sizin için avantajlı bir durum olarak görülmektedir. Mama alırken kararsız kaldıysanız araştırmanızı doğru bir şekilde yapmalı ve sevimli dostunuz için en doğru kararı vermelisiniz. Bunun da sizin için bir sorumluluk olduğunu unutmamalısınız. Orijen ve Golosi mamaları çok fazla kişi tarafından kullanılan farklı içeriklerde olan iki mamadır. Bunlar arasında tercih yapmanız gerekirse sizlere vereceğimiz bilgiler ışığında tercihinizi yapabilirsiniz.

Orijen Mamanın Hayvanlar İçin Önemi

Köpek mamaları içinde köpeklerin severek yedikleri mamalardan olan Orijen, birçok kişi tarafından alınmakta ve hayvanlarının gayet severek yedikleri gözlemlenmektedir. Köpeklerin kas sistemlerinin gelişmiş olması sağlıklı beslenmeleri için önemli bir özelliktir. Bu mamanın içeriğindeki protein oranı kas sistemini güçlendirdiği gibi aynı zamanda kalp sağlıklarına ve göz sağlıklarına da koruyucu bir etki yapmaktadır. Köpeğinizin bu mamayı yedikten ve bir süre bununla beslendikten sonra daha hareketli ve dinamik olduğunu göreceksiniz. Bu mamanın köpeklerin tüylerine de bir parlaklık verdiği gözlemlenmiştir. Kullanan kişiler köpeklerinin bu mamayı sevdiklerini ve veterinerlerin de tavsiye ettiğini söylemektedir. Siz de gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Golosi Köpek Maması Kullananların Yorumları

Köpek mamaları arasında Golosi marka köpek maması içerisinde tahıl oranının fazla olmasından dolayı Orijen marka mamaya göre daha az tercih edildiğini söyleyebiliriz. Fakat yanında farklı takviye mamalar ile birlikte sevimli dostlarınıza verebileceğiniz bir mama olduğunu da söyleyebiliriz. İçerik bakımından bu mamayı kullanan kişiler tahıl oranının fazla olduğunu söylemektedirler. Köpek maması alırken içeriğini iyi değerlendirmeli ve buna göre almalısınız. Köpeğinizin yaşı cinsi ve genel durumu da mama alırken önemli bir özellik olduğu için değerlendirmeniz gerekir. Bu iki mama arasından birini tercih etmek istiyorsanız Orijen mamanın kalite açısından diğer mamadan biraz daha iyi olduğunu ve besin değerinin daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Tercih artık size kalmış bir durumdur.

Tecrübelerinizi hayvan severler ile paylaşmak ister misiniz?

Bir Yorumda Siz Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir