Köpek Maması Karşılaştırma

ND Köpek Maması Mı? Orijen Köpek Maması Mı Daha İyidir?

Köpeklerin beslenme koşullarının iyi bir şekilde yerine gelmesi için sağlıklı ve doğal mamalar tüketmeleri gerekir. Kuru mama seçiminde minik dostunuz için en doğru mamayı ararken besin değerlerine, analitik bileşenlerine ve içeriğine dikkatlice bakmanızı tavsiye ederiz. Köpeklerin ırklarına, yaşlarına ve kilolarına göre alınan mamanın boyutu da değişiklik gösterir. Köpeklerde mama değişimi çok fazla sorun teşkil etmemektedir. Yine de çok sık olmaması gerekir. Ara sıra farklı mama markalarına yönelebilir ve alışma sürecinde eski maması ile karıştırarak vermeniz sindirim sistemlerini rahatlatma açısından önemlidir. Sektörde adından çok bahsedilen kalite mamalar arasından ND ve Orijen hakkında sizlere biraz bilgi verelim. Birçok kullanıcı ikisi arasındaki farkı anlamak ve buna göre seçim yapmak istiyor. Bu nedenle gelen talepler üzerine bizler de iki marka hakkında araştırma yaparak topladığımız bilgileri sizlere sunuyoruz.

ND Köpek Mamaları Tercih Nedenleri

ND köpek maması tahılsız ve yüksek kalitede olduğu için insanlar tarafından sık tercih ediliyor. Tahıl oranı düşük mamalar köpeklerin beslenmesi için daha yararlıdır. Protein oranı yüksek ve temel besin nitelikleri oldukça iyidir. Ayrıca ND maması oldukça tazedir. Doyurucu özelliğe sahip olan bu mama minik dostlarınızın kas ve iskelet sisteminin en iyi şekilde gelişmesini sağlar. Kemik yapısını güçlendirerek daha sağlıklı büyümesine destek verir. Köpeklerin göz sağlığı ve kalp sağlığı için gereken tüm vitaminleri içermektedir. İtalya’dan ülkemize gelen bu mama fiyat bakımından Orijen mamalarına oranla daha ekonomiktir. İçeriğinde %70 hayvansal ürün, %33 protein oranı yer alır. Doğal içerik ve kaliteli malzemelerden üretilmektedir. Köpeğinizin günlük enerji miktarını rahatlıkla karşılamak üzere beslenme uzmanları tarafından özel olarak formüle edilmiştir.

Orijen Köpek Mamaları Tercih Nedenleri

Orijen köpek maması ülkemizde oldukça sağlam bir geçmişe sahip kaliteli mamalar arasında yer almaktadır. Kanada’da üretilen bu mama markası %80’lik hayvansal içeriğe sahip ve protein oranı bakımından %42’lik değere sahip yüksek kalitede bir mamadır. Orijen markasının pahalı olması sebebi etçil beslenmeye göre hazırlanan düşük tahıl oranına sahip ve geçmişten günümüze tanınan bir marka olmasıdır. Köpeğinizin sağlıklı gelişimi için gönül rahatlığı ile tercih edeceğiniz bir mamadır. Bu iki marka arasında fiyat ve içerik oranları dışında kalite anlamında büyük bir  fark söz konusu değildir.

Tecrübelerinizi hayvan severler ile paylaşmak ister misiniz?

Bir Yorumda Siz Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir