Markasına Göre Köpek Maması

Golosi Köpek Maması Nasıl? Küçük Irk İçin İdeal Mi?

Köpeklerin mama konusunda çok fazla seçici olmadıklarını biliyoruz. Fakat sahipleri olarak yine de sizin besin değeri yüksek ve kaliteli bir mama almak istemeniz son derece normaldir. Mama konusunda araştırma yapmalısınız. Kaliteli bir mama hayvanlarda alerjik durum ya da dışkılarında koku da yapmayacağı için bu anlamda sizin de rahat olmanızı sağlayacaktır. Golosi, İtalya’da üretilen bir mamadır. Tahıl oranı yüksek olan mamalar protein açısından düşük özellikli olmaktadır. Bu mamada da et oranının çok fazla olmadığını bilmenizi isteriz. Fakat dediğimiz gibi köpeklerde mama ayrımı çok fazla olmadığı için küçük ırk köpeklerinizde bu mamayı ek mamalar ile rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Bir mamada tahıl oranının çok yüksek olması köpekler için yeterli besini alamamaları anlamına gelmektedir. Bu nedenle kullanan kişilerin olması bir yana takviye ürünler ile besin değerini dengeleyebilirsiniz.

Besin Değeri Nasıldır?

Mama alırken sevimli dostunuzun severek yemesini istemeniz son derece doğaldır. Bunun için mama araştırması yazarken içindekiler bölümüne dikkatli bakmalı ve et oranının yüksek olduğu mamaları daha sıklıkla tercih etmeye çalışmalısınız. İtalya üretimi olan bu mama birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Fakat bu mamadan kalite açısından tabi ki çok daha yüksek olan mamalar bulunmaktadır. Birçok kişi köpeklerin çok fazla mama seçmemesinden kaynaklı olarak fiyatının da uygun olmasından dolayı tercih etmektedirler. Bazı mamalar da olduğu gibi eğer köpeğinize uzun süre farklı bir mama kullanıyor ve buna dönmek istiyorsanız bazı farklılıklar yaşamanız da normaldir.

Takviye Mamalarla Desteklenebilir

Küçük ırk köpeklerde mama seçiciliği biraz daha fazla olabilmektedir. Bu nedenle et oranının fazla olduğu mamaları çok daha severek yiyeceklerini söyleyebiliriz. Golosi marka köpek mamasında tahıl oranı et oranına göre biraz daha fazla orandadır. Bu nedenle minik hayvanınıza bu mamayı arada verebilirsiniz fakat sürekli yemesi için başka bir mama daha kullanmanız daha doğru olabilir. Mama alırken dikkat edilmesi gereken durumlara özen gösterin. Köpeğinize belli öğün ve aralıklarla mama verin. Fiyatının uygun olması bu mama konusunda cebinizi güldüren bir özellik olacaktır. Golosi kullanan kişiler bu mamadan memnun kaldıklarını belirtmişlerdir.

Tecrübelerinizi hayvan severler ile paylaşmak ister misiniz?

Bir Yorumda Siz Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir