Köpek Maması Karşılaştırma

Bozita Köpek Maması Mı? ND Mi?

Sevimli dostlarınızın gelişimlerini sağlıklı bir şekilde tamamlamalarını istiyorsanız mama konusunda hassas olmalı ve araştırma yaparak kullanmalısınız. Mamanın besin değerine, içeriğine, analitik bileşenlerine dikkatli bakmanızı tavsiye ediyoruz. Mama alırken köpeğinizin ırkı, yaşı, kilosu önemlidir. Bu özellikleri dikkate alarak seçim yapmaya özen göstermelisiniz. Köpekler için mama değişimi çok fazla sorun olmamakla birlikte tabi ki çok sık mama değiştirilmemesi uygun olacaktır. Köpekler için çok fazla mama seçeneği olduğundan dolayı seçim yapmak konusunda kararsız kalmanız çok normaldir. Sektörde adından sıkça söz ettiren ve kararsız kaldığınız iki mama olan Bozita ve ND hakkında kısaca bilgi vermek istiyoruz. Bu iki mama aslında benzer çok özelliklere sahip olmasına rağmen tabi ki farklılıklar da bulunmaktadır.

ND Marka Mamanın Özellikleri

ND köpek mamasının içinde tahıl bulunmaması ve besin değerinin oldukça yüksek olması tabi ki tercih edilme sebeplerinin başında gelmektedir. Çünkü birçok mamanın içinde hayvanlar için fayda sağlamayan tahıl ürünlerinin bulunması nedeniyle hayvanlar böyle mamaları çok fazla sevmemektedir. Bu nedenle et ürünlerinin daha fazla olması hayvanınızın daha severek yemesi anlamına gelmektedir. ND mamalarının doyurucu olmalarının yanı sıra hayvanınızın kas ve iskelet yapısının da daha güçlü olması sağlıklı mama yemeleri ile eş orantılıdır. İtalya’dan ülkemize gelmiş olan bu mama hayvanlarınızın göz ve kalp sağlığı için de yeterli besinleri sağlamaktadır. Bu mamanın içinde %70 hayvansal ürünün olması hayvanların bu mamayı severek ve büyük bir iştahla yemelerinin önemli bir sebebidir.

Mama Alırken Dikkat Edilecekler

Bozita ise İsveç’te üretilmiş ve ülkemize gelmiş bir mama çeşididir. Tamamen doğal ürünlerden elde edilmiştir. Yurt dışında da çok fazla satışı bulunmaktadır. Kuzu etli olanı geyik etli olanı tavuk etli olanı ve daha birçok farklı türleri bulunmaktadır. Besin kalitesi konusunda karşılaştırma yapacak isek ND marka mamaların diğerine oranla daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. Mama konusunda sizler ne kadar hassas olsanız da hayvanınızın hangisini tercih edeceğini deneme yoluyla öğrenebilirsiniz. Mama konusunda besin değerinin yanında fiyatı da önemli diyorsanız bu iki mama da fiyat olarak birbirine oldukça yakındır. Bu mamalar ile sevimli dostlarınız çok daha büyük bir iştahla mama yiyecek.

Tecrübelerinizi hayvan severler ile paylaşmak ister misiniz?

Bir Yorumda Siz Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir