Markasına Göre Köpek Maması

Bosh Köpek Maması Nasıldır?

Mama konusunda aslında kesin yargılar vermek zordur. Çünkü köpeğe göre değişen bir özelliktir. Bazı köpekler bu mamayı çek severek yerken bazıları daha farklı mamalara yönelebiliyor. Yani mama işi aslında bir nevi deneme yanılma yöntemiyle doğrusunun bulunduğu bir durumdur. Fakat sevimli dostlarınız için üretilmiş olan Bosh köpek maması zengin içeriği ile birçok köpeğin severek yediği ve kalitesinden de söz ettiren bir mama çeşididir. Bosh mamamın birçok farklı çeşidi farklı içerikte ve özellikte olanları vardır. Köpeğinizin hangisini daha çok seveceğiniz aslında beslenme alışkanlığından yola çıkarak tahmin edebilirsiniz. Farklı kilolarda olan bu mamadan dilerseniz küçük bir paket ile deneme yapabilir ve sonrasında hangi türünü alacağınıza karar verebilirsiniz. İçindeki et oranının yüksek olması sevimli dostunuzun bu mamayı oldukça iştahlı yemesini sağlayacaktır.

Bosh Köpek Maması Çeşitleri

Ülkemizde yeni satışa sunulan Alman markalı bir mamadır. Kuzu Etli, balık etli, tavuk etli, karışık etli çeşitleri ile seçeneğin çok fazla olması köpeğiniz için de olumlu bir özelliktir. Fiyatının da diğer mama çeşitlerine göre uygun olması çok avantajlıdır. Bu mama hakkında yapılan yorumlara bir göz atarsanız birçok sevimli dostumuzun bu mama ile beslendiğini ve severek tükettiklerini de göreceksiniz. İçinde bir katkı maddesinin olmaması vitamin bakımından zengin olması köpeğinizin büyümesine ve gelişimine de katkı sağlayacaktır. Alman markası olduğu için yurt dışında çokça kullanılmaktadır. Ülkemize de yeni gelmiş olmasına rağmen birçok hayvan severin dikkatini çekmiş ve kullanma gereği duymuşlardır. Sonuçtan memnun kaldıkları için de artık mama seçimlerini yapmış bulunmaktalar.

Köpeğiniz Bu Mamaya Bayılacak

Bazı mamalar içeriklerinden dolayı alerjik durum yaşanmasına neden olabilir. Fakat Bosh köpek mamasında böyle bir durum yaşamayacaksınız. Bu mamayı alırken köpeğinizin yaşını cinsini ve günde ne kadar mama tükettiğini göz önünde bulundurmalısınız. Birçok boyutu olduğu için köpeğinize yeterli gelecek ebatta mama tercih etmelisiniz. Kaliteli ve doğal olduğunu kokusundan da çok kolay bir şekilde anlayabilirsiniz. Mama değişikliği yapıldığında vücutta bazı reaksiyonlar olabilir. İshal durumu yaşanması normaldir ve bu en fazla iki gün sürecektir. Sonrasında vücut bu mamaya alıştığında hiçbir sorun yaşamadan köpeğinizin en sevdiği mamayı bulmanın sevincini yaşayacaksınız.

Tecrübelerinizi hayvan severler ile paylaşmak ister misiniz?

Bir Yorumda Siz Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir