Köpek Maması Karşılaştırma

Bosh Köpek Maması Mı? Bozita Mı?

Mama konusunda aslında hangisinin daha iyi ya da daha kötü olduğu konusunda kesin bir yargı vermemek gerekir. Çünkü hayvanların damak zevkine göre mamaların özellikleri de değişmektedir. Bir mamayı sizin köpeğiniz asla yemezken başka bir köpek o mamayı çok seviyor olabilir. Bu nedenle mama konusu aslında deneme yanılma yöntemi ile kesinlik kazanacak bir durumdur. Köpeğiniz hangi mamayı daha çok severse sizin için de iyisi o olacaktır. Fakat bir hayvan sever olarak tabi ki çocuğunuz gibi gördüğünüz sevimli dostunuzun severek yemesinin yanı sıra yediği mamadan besin ve vitamin almasını sağlıklı bir şekilde büyümesini de doğal olarak isteyebilirsiniz. Bu anlamda sizlere çok sık karşılaşılan ve oldukça fazla kullanılan Bosh ve Bozita markalı mamalardan kısaca bahsetmek istiyoruz.

Hayvanınızın Severek Yiyeceği Mamalar

Evcil hayvanınızın en sevdiği mamayı bulmak için aslında birçok kez deneme yapmış olabilirsiniz. Bu denemenin sonucunda bu iki mama arasında kararsız kalmış olmanız normaldir. Sizlere bu mamalar hakkında kısaca bilgi verelim. Bilindiği gibi hayvanlar et ürünlerinin oranının içinde daha fazla olduğu amaları çok daha iştahla ve severek yiyorlar. Bozita marka mamanın için de et oranı çok fazla yüksek değildir. Karşılaştırma yapacak olursak Bosh mamanın et içeriği daha fazladır. Bu mamaların ikisi de boyut olarak farklı boyutlu paketlerde olduğu için aslında küçük bir paket alarak deneme yapmanız en mantıklı olandır. Çünkü her hayvana göre mama çeşidi değişmektedir.

Kaliteli Mamalara Ağırlık Verin

Eminiz ki hayvanınızın en iyi şekilde beslenmesi için elinizden geleni yapıyorsunuz. Birçok mama denediğiniz de doğrudur. Bu iki mamayı da deneyerek hayvanınızın sevip sevmeyeceğini anlayabilirsiniz. Kalite sadece fiyat ile orantılı değildir. En pahalı mamayı alıp hayvanınızın yemediğini de görebilirsiniz. Bu mamaların fiyatları da oldukça uygundur. Bu nedenle sizin de yüzünüzü güldürecektir. Çünkü mamalara verilen paralar gerçekten ciddi rakamlardır. Uygun fiyatlara zengin içerikli olarak satılan ve birçok hayvanın da severek yediği bu mamaları tercih ettiğinize pişman olmayacaksınız. İnternet üzerinden de dilerseniz sipariş verebilir ya da bizzat pet shop ya da marketlerden de bu mamaları temin edebilirsiniz.

Tecrübelerinizi hayvan severler ile paylaşmak ister misiniz?

Bir Yorumda Siz Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir