Köpek Maması Karşılaştırma

Acana Mı? Orijen Mi? Hangi Köpek Maması Daha İyidir?

Bu iki mama da aynı fabrikanın ürünüdür. Sevimli dostunuza mama almak istiyor ve severek yemesiniz istiyorsunuz fakat nasıl bir mama almanız konusunda tereddüt yaşıyorsanız bu yazımızın tam da sizlere göre olduğunu belirtmek isteriz. Mama konusu evcil hayvan besleyen kişiler için oldukça zor bir konudur. Çünkü birçok mama çeşidi vardır. Hangisini seveceği ya da hangisinin besin miktarının daha fazla olduğu gibi konular önemli detaylardır. Evcil hayvanınız çocuğunuzdan farsızdır. Bu nedenle birçok sorumluluğunu üstlendiğiniz gibi aynı zamanda sağlıklı bir gelişim kazanması için tabi ki mama konusunda da dikkatli olmanız gerekmektedir. Acana ve Orijen mamalar arasında aslında ciddi bir fark olmadığını belirtmek isteriz. İkisi de hayvanınızın severek yiyeceği mamalardır. Fakat tabi ki içerik bakımından çok az da olsa farklılıkları vardır. Örneğin Orijen tahıl olmayan bir mamadır. Bazı köpekler bunu daha çok severken bazıları içinde tahıl da bulunan diğer mamayı daha severek tüketmektedir. Bu mamalardan alırken köpeğinizin cinsi yaşı gibi birçok önemli detay vardır ve bunları da göz önünde bulundurmanız gerekir.

Hangi Mama Daha Pahalı?

Fiyat açısından da aralarındaki farkı belirtmemiz gerekirse Orijen köpek mamasının diğerine oranla biraz daha pahalı olduğunu söyleyebiliriz. Bu mamaların arasında kararsız kaldıysanız her boyutta oldukları için denemek amaçlı küçük bir paket alabilirsiniz. Köpeğinizin vermiş olduğu tepkiye göre değiştirip değiştirmemeniz gerektiğine de böylece karar verebilirsiniz. Bu mamalar hakkında söylemek istediğimiz bir özellik de köpeğinizin hareketlilik durumu ile ilgilidir. Oldukça aktif, oyunları seven gezmeyi seven bir köpeğiniz varsa Orijen mamayı, daha sakin bir köpeğiniz varsa da Acana mamayı seçmenizi tavsiye ediyoruz.

İki Mama Arasındaki Farklılıklar

Besin değerleri yüksek olan bu iki mamadan hangisini seçerseniz seçin pişman olmayacaksınız. Köpeğiniz severek tüketecek. Tabi ki siz ailesi olarak hangisinin daha kaliteli besin değeri daha yüksek ve gelişimine daha çok katkı sağlayacak mamayı almak istiyorsunuz ve bu konuda da oldukça haklısınız. Fakat dediğimiz gibi bu iki mama da aynı firmanın ürünü olduğu için aralarında ciddi farklar yoktur. Sevimli dostunuzun sağlıklı gelişmesi ve severek mamasını yemesi için kararsız kalmanız çok normal bir davranıştır.

Tecrübelerinizi hayvan severler ile paylaşmak ister misiniz?

Bir Yorumda Siz Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir